1. kolo play-off: Cassovia KE - MBK S...

Meno

Heslo

Články - Hierarchia
Články - Domov » Ženy » 3. Finálový turnaj

V poslednom finálovom turnaji sa opäť stretli družstvá bojujúce o umiestnenie v prvej trojke. Zápas medzi Tydamom Košice a BK D Michalovce skončil najtesnejším rozdielom 62:63.

BK D Michalovce - MBK Spišská Belá 44:39 (16:15)11

Štvrtiny: 3:6; 13:9; 14:13; 14:11

BK D Michalovce: Regendová 11, Vargová 8

MBK Spišská Belá: Jarabáková 6, Duchová D. 4, Suchanovská 6, Lorenčíková 10, Palušáková 5,(Grichová 5, Duchová K. 3, Bizubová 0)

TH: 9/7 - 16/9;  FAULY: 17/13;  Trojky: 0 - 2

MBK Spišská Belá - Tydam Košice 47:74 (26:56)

MBK Spišská Belá: Jarabáková 4, Bizubová 0, Duchová K. 17, Suchanovská 7, Lorenčíková 5, (Grichová 11, Duchová D. 4, Palušáková 3)

Tydam Košice: Evelleyová 31, Klimková 13

TH: 14/8 - 9/7; FAULY: 11 - 14; TROJKY: 5 - 7

Komentár trénera:

Na záverečný turnaj do Košíc sme cestovali s vedomím, že putovný Pohár Ing. Dušana Bačovčina nám už nemôže „újsť“ a družstvo MBK Spišská Belá ho po prvý raz v histórii klubu prevezme do svojich rúk.

No poďme k jednotlivým zápasom.

Zápas Michalovcami sa obojstranne začal nervózne, nesústredene a obe družstvá sa predháňali v zahadzovaní hádam, všetkého čo sa len dalo.  Výsledok prvej štvrtiny hovorí sám za seba (6:3). V druhej štvrtine to bolo obdobné a až v samom závere súper  piatimi bodmi v rade otočil skóre na polčasových 15:16. Po zmene strán súper natiahol svoj náskok na 7 bodov. V závere tretej štvrtiny sme sa dotiahli na rozdiel dvoch bodov, no na zvrat nám to nestačilo. V poslednej štvrtine sme  sa naťahovali o každý bod. Súper nám svojou dobrou zónovou obranou nedovolil vypracovať si priestor pre otvorené strely a z nich skórovať, tak ako tomu bolo v zápase v Michalovciach.

V druhom zápase Tydam Košice vstúpil do hry s nami ako „tajfún“. Hráčky chceli na domácej pôde konečne vyhrať aspoň jeden zápas. (V Michalovciach prehrali s Michalovcami až po predĺžení 71:77 a doma s týmto súperom najtesnejším rozdielom 62:63). Vyhecované hráčky  sa bili o každú loptu a šnúrou 19:0 v úvode a dobrou hrou počas prvého polčasu rozhodli o výsledku celého zápasu.

Nedarilo sa nám zastavovať ich rýchle protiútoky a po dobre pripravenom útoku dokázali úspešne zakončiť z akejkoľvek pozície na ihrisku. K neudržaniu bola najlepšia hráčka nielen tohto zápasu Evelleyová, ktorá naše konto zaťažila 31 bodmi (z toho 23 v prvom polčase).

Hoci výsledok hovorí jasne, naším hráčkam nemôžem uprieť snahu bojovať o lepší výsledok po celý zápas.

Na záver chcem hráčkam poďakovať za odvedené výkony počas celej sezóny v „BEL-EJ“.

Gratulujem im k získaniu 1. miesta v súťaži a získaniu putovného Pohára Ing. Dušana Bačovčina v tejto sezóne. Tento úspech je určite tou najlepšou náplasťou na všetku ich vynaloženú námahu.